חיפוש באינדקס עסקים

עוד סגר, עוד חודש שבו העסק לא עובד – מה עם פיצוי?

פורסם מאת: rita בתאריך: 1 אוקטובר 2020

Print Friendly, PDF & Email

עוד סגר, עוד חודש שבו העסק לא עובד – מה עם פיצוי?

מנהל רשות המיסים ערן יעקב ענה אתמול לשאלות שהופנו אליו על ידי אנשי עסקים מודאגים:

שאלה בנושא פיצוי למסעדנים: אני בעל מסעדה. סגרתם אותנו, המסעדות ועצמאיים נוספים, בפעם השנייה. האם תפצו אותנו, והפעם באופן מיידי ומהיר?
תשובה: מאוד השתפרנו, ואנחנו כרשות המיסים אפשרנו, לאחר שהדבר עבר במליאה בחצות, גם לגבי ספטמבר ואוקטובר – יהיה אפשר לקבל כבר היום מקדמה בגין החודשים האלה, מרגע שמבקשים את המענק – תוך 7 ימי עסקים מקבלים את הכסף.
אם קיבלתם במרץ ואפריל מענק, זה יהיה זהה גם עכשיו. אפשר לבחור לקבל את המענק שקיבלתם בחודשים מרץ ואפריל או לפי מאי ויוני.

שאלה: מדוע הורדתם את הרף לקבלת פיצוי מ-40% ירידת מחזור ל-25% במענק של ספטמבר-אוקטובר בדיוק בתאריך שבו עסקים נסגרים והירידה תהיה 100%?
ומדוע אתה מדבר על רשת ביטחון לעתיד וזה לא עד יוני 21 כמו כמו החל”ת לשכירים בישראל?
תשובה: יכול מאוד להיות שהעסקים האלה, ממילא יש להם ירידה משמעותית אז הם מגיעים ל-40 %, אבל יש כאלה שלא מגיעים לאחוזים נמוכים כאלה. לשר האוצר יש את הסמכות לקבוע שהפיצוי הוא בהתאם לשיעור הפגיעה.

שאלה: העסק שלי נסגר באמצע ספטמבר. כרגע אין לי הכנסות, מתי תשתחרר תוכנית מענקים נוספת אם בכלל?
תשובה: יש תוכנית מענקים מותוות עד יוני 2021 באופן קבוע, זו רשת הביטחון הכלכלית של משרד האוצר.

שאלה: העסק שלי סגור. מתי יינתן מענק ההוצאות הקבועות?
תשובה: המענק הזה ניתן כבר ממרץ ואפריל, גם לגבי ספטמבר ואוקטובר כבר היום נפתחה האופציה להגיש תביעה ולקבל מקדמה לחודשים האלה.
ניתן ברגעים אלה להיכנס לאזור האישי של אתר רשות המיסים ולקבל מענק לספטמבר ואוקטובר, על סמך מרץ ואפריל או מאי ויוני.

מקור

הסרטון המלא, שאלות ותשובות לגבי פיצוי קורונה

בנוסף, כדי לעשות סדר, דיברנו עם רואה חשבון יורם שיפר שמפרט עבור כולנו את עיקרי החקיקה שעברה בכנסת בימים האחרונים הכוללים גם הקלות למענקי הקורונה.

מענק הוצאות קבועות – הקלות בגין חודשים ספטמבר-אוקטובר
בהצעת החוק נקבע כי במהלך החודשים ספטמבר-אוקטובר יוענק מענק הסיוע בגין הוצאות קבועות, החל מפגיעה בגובה 25% במחזור העסקאות של בעל העסק ביחס לתקופה המקבילה טרום התפרצות הנגיף, במקום 40% פגיעה עד כה.
עבור עסקים שמחזור פעילותם מ-18 אלף ש”ח עד 300 אלף ש”ח ירידת מחזורים בתקופה החל מפגיעה בגובה של 25% תזכה במענק בגובה שבין 3,000 ש”ח ועד 6,000 ש”ח בהתאם למדרגות מחזור הפעילות שלהם 100 אלף ש”ח, 200 אלף ש”ח ו-300 אלף ש”ח בהתאמה.

עבור עסקים שמחזור פעילותם מ-300 אלף ש”ח ועד 400 מיליון ש”ח חישוב המקדם יהיה בהתאם חשיעור הירידה במחזור ההכנסות.

מתן מקדמות על חשבון מענקי הוצאות קבועות לחודשים ספטמבר-אוקטובר
נקבע כי יועברו מקדמות על חשבון מענק ספטמבר – אוקטובר, בגובה 50% ממענק ההוצאות הקבועות לעסקים הצפויים להיפגע מהסגר.
תשלום המקדמה יהיה לעוסקים אשר יגישו בקשה בתוך 30 ימים מיום 30 בספטמבר 2020, ויצהירו כי יש להם יסוד סביר להניח כי הם זכאים למענק עבור חודשים ספטמבר-אוקטובר.
גובה המקדמה יתבסס על סכום המענק ששולם בפעימות הקודמות.
ככל שהעוסק לא היה זכאי למענקים בגין החודשים מרץ-אפריל או מאי-יוני הוא לא יהיה זכאי למקדמה, יודגש כי אי הזכאות למקדמה לא תפגע בזכאות למענק בגין חודשים ספטמבר – אוקטובר וסכום המקדמה יופחת בהמשך מסכום הזכאות הסופי שיקבע לחודשים ספטמבר – אוקטובר.

המקדמה תיגזר לפי בחירת העוסק מסכום מענק הוצאות קבועות לחודשים מרץ-אפריל או מאי-יוני (ככל שקיבל את שני המענקים האמורים).

הרחבת הזכאות למענק השתתפות בהוצאות קבועות לחודשים מאי-יוני לעסקים קטנים
עבור החודשים מאי – יוני לעסקים קטנים – עוסקים שמחזור עסקאותיהם לשנת 2019 אינו עולה על 300 אלף שקלים חדשים, יהיו זכאים למענק השתתפות בהוצאות קבועות, בעד חודשי הזכאות מאי – יוני 2020, אפילו אם ההפחתה ממחזור עסקאותיהם אינה מגיעה ל-40%, ובלבד שהיא עולה על 25% ממחזור עסקאותיהם בתקופה המקבילה שלפני התפרצות הנגיף.

מענק עידוד תעסוקה
נקבע כי על מנת להשלים את מתן 4 פעימות המענק בחוק מענק לעידוד תעסוקה, ולסייע לעסקים שהחזירו עובדים, תיווצר גמישות בתנאי הזכאות לחודש ספטמבר, כך שלמניין מצבת כוח האדם הקובעת, יכללו גם עובדים שפוטרו או הוצאו לחל”ת בחודש זה, בלבד שהועסקו אצל אותו מעסיק 15 ימים לפחות במהלך חודש ספטמבר. בנוסף לגבי חודש ספטמבר השכר המזערי יהיה 2,500 ש”ח ולעניין עובד שמשתכר שכר מינימום מותאם 1,400 ש”ח.

מענק שימור עובדים
במטרה לסייע לעסקים שפעילותם העסקית נפגעה כתוצאה מההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה, הוחלט להעניק מענק חד-פעמי בעד המשך העסקתם של עובדים בחודשים ספטמבר- אוקטובר. עוסק יהיה זכאי למענק אם היה זכאי למענק הוצאות קבועות בגין חודשים ספטמבר-אוקטובר, כלומר אם מחזור שלו לא עולה על 400 מלש”ח ומחזור עסקאותיו בתקופת הזכאות ירד ב-25% ומעלה מהתקופה אשתקד. עוסק כאמור יהיה זכאי למענק בסכום השווה למכפלה של 5,000 ש״ח במספר העובדים המזכים, כאשר מספר העובדים המזכים תלוי במידת הפגיעה של העסק, ככל שהעסק נפגע יותר- מידת זכאותו עולה. המענק ישולם באמצעות משרד הכלכלה.
מקור
עוד סגר, עוד חודש שבו העסק לא עובד - מה עם פיצוי?

אנחנו בבראש-הדליין ממשיכים ועוקבים אחר העדכונים והחדשות, מבררים ושואלים שאלות ומביאים אליכם את כל מה שעולם היופי והשיער בישראל צריך לדעת בימים סבוכים אלה.


עמוד זה נצפה: 233 פעמים

אתם מוזמנים לשלוח לנו כתבות, איטמים, חדשות ואנו נפרגן.

אני מאשר/ת קבלת דיוור


אהבתם את המאמר? כתבו לנו מה דעתכם בנושא.

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


[sg_popup id=1]