חיפוש באינדקס עסקים

החלקת שיער מאת יגאל ויצמן

פורסם מאת: barosh בתאריך: 30 דצמבר 2015

Print Friendly, PDF & Email

החלקת שיער מאת יגאל ויצמן

יגאל ויצמן מסביר לנו כל מה שצריך לדעת

ahlaka_igal_viezman_25365_003החלקת שיער הנו תהליך בו השיער עובר שינוי מבנה ללא נזקים קוסמטיים, כדי שתהליך זה יסתיים בהצלחה, יש להצטייד בידע אודות מבנה השיער ותגובתו לחומרים איתם הוא בא במגע כיוון ששיער הלקוחות אינו נתון קבוע ותגובתו לחומר אינה אחידה לכל אורכו. עקב אכילס של תהליך ההחלקה הוא אבחון השיער ואופן הביצוע.

כל שלב בתהליך משפיע על התוצאה ולכן נדרש דיוק בכל שלב החל מאבחון השיער דרך אופן הביצוע שהינו אינדיבידואלי לכל ראש.
אבחון השיער – תוצאות טובות ניתן לקבל אך ורק בשיער שהקוטיקולה (שכבה חיצונית במבנה השיער)שלו לא הושחתה בתחזוקה לקויה או פעולות כימיות קודמות, שיער עם קוטיקולה פגומה או חסרה יסבול מנפח, יובש וקשרים.
יש לזהות את עובי השיער ואת כל הפעולות שבוצעו על השיער כדי ללמוד על מצבו ומכאן להסיק על מצב מעטפת השיער ועל מצב מבנה השיער, מידע זה מסייע בבחירת חוזק חומר ההחלקה, הערכה של אופן המריחה וצפי לזמן פעולה.
חומרי החלקה – תפקיד החומר הוא לחדור לשכבת הקורטקס מבלי להזיק לשכבת הקוטיקולה החשובה ממנה משתקף ברק ומתקבלת תחושה נעימה,בשכבת הקורטקס שזור מבנה השיער ואליו יש דרכים מגוונות להגיע, מכאן יש מגוון חברות שלכל אחת דרך מיוחדת משלה להגיע אל מבנה השיער ולמעצבי השיער אפשרויות בחירה רבות, שכל אחת מהן היא כלי רכב שכדאי ללמוד לנהוג בו לתוך מבנה השיער בהתחשב שמהירות החדירה לשיער היא  שונה בין סוגי השיער ומן השורש ועד לקצה, ולשם כך החומר מצויד בהדרכה ולעיתים בחומרים מסייעים לטיפול כדי להקל על המבצעים להגיע לתוצאה אחידה.
חומרי החלקה פועלים על השיער כשהוא במצב בסיסי בין אם החומר מבוסס מונואתנולמין (אלו הנקראים ללא אמוניה) או עם אמוניה ולכולם חומר כימי ממשפחת טיוגליקולטים המחלישים את מבנה השיער. חומרי החלקה אינם עושים הנחות ויש להשתמש בהם בתבונה, פעולה מהירה מדי של חומר החלקה תגרום לטראומה בשיער.
שלב המריחה – מריחת החומר מתבצעת בשלבים כאשר השיער באזורים החזקים מקבל “זמן איכות” רב יותר עם חומר ההחלקה והאזורים הרגישים פחות, יש חברות שמספקות חומרי הגנה ותוספים שיגנו על אזורים רגישים ויעכבו את פעולת החומר ובמקרים אחרים מבצעים זמן המתנה קצר יותר.
יש להימנע מקרבה יתרה לקרקפת כיוון שהחום שהיא מפיצה יגרום לזירוז התהליך בשורשי השיער ואלו יגיעו לפרקם בטרם עת.
שלב ישור השיער בחום – במיישר השיער יש לבחור בטמפרטורת עבודה בהתאם לסוג השיער ומצבו כאשר בשיער דק או חלש מבנה אין צורך בטמפרטורה גבוהה כמו שנדרש לשיער עבה בעל מבנה חזק. יש מקרים בהם יש לבצע יישור שיער עם כמה מיישרי שיער בעלי טמפרטורה שונה כדי להתאים למצב השיער בחלקי הראש השונים.
מריחת מנטרל – חשיבות רבה לחומר המסיים את התהליך בכך שמחזיר את השיער מיידית למצב חומצי והזדמנות נוספת להזין את השיער בלחות, יש לשטוף את המנטרל היטב.
תוצאה – בסיום התהליך ניתן לראות את התוצאה הסופית עם ייבוש השיער במספרה, תוצאה כושלת היא תמיד אבחון וביצוע לקוי וכאשר מבטלים אי וודאות עם ידע מקדים ניתן להגיע לתוצאות מעולות עם כל חומר החלקה .

 


עמוד זה נצפה: 1,954 פעמים

עשיתם עבודה יפה, הפקת שיער? אתם מוזמנים לשלוח אלינו תמונות.

    אני מאשר/ת קבלת דיוור [recaptcha]

    אהבתם את המאמר? כתבו לנו מה דעתכם בנושא.

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    
    דילוג לתוכן